verze pro tisk

Výtahy do bytových domů

25. říjen 2012

V bytových domech, která mají více poschodí, je vhodné mít k dispozici výtahy. Pakliže bychom měli každý den zdolávat pět a více pater po schodech, asi bychom nemohli hovořit o tom, že jde o moderní stavbu. Nehledě na to, že výtahy poskytují komfort pro obyvatele domů, jsou i důležitou součástí vybavení bytových domů, v nichž bydlí starší či imobilní občané, kteří by se bez výtahů nemohli do vyšších pater bez cizí pomoci vůbec dostat. Výtahy jsou dnes nezbytnou výbavou u všech moderních novostaveb, které jsou v tuzemsku realizovány.

Výtahy do bytových domůVýtahy do bytových domů

Jak mají vypadat moderní výtahy v bytových domech

Obecně se dá říci, že výtahy by neměly chybět v bytových domech, které mají více jak tři patra. U vyšších patrových domů je však zapotřebí, aby zde byly nainstalovány dostatečně rychlé výtahy, které vyšší počet pater zdolají za několik sekund. Staré typy výtahů, takzvané ponorky, které lze dodnes vidět v některých starších domech, jsou již nevyhovující, neboť se jedná o velmi pomalá a také nepříliš bezpečná zařízení. Právě bezpečnost a komfort jsou dalšími podmínkami pro moderní výtahy. Neměly by zde chybět ochranná dvířka, která při pohybu znemožňují kontakt osob s pevnou, nepohyblivou částí výtahů. V moderních výtazích samozřejmě nesmí chybět ani příslušné alarmy a hlásiče, které lze využít v případě poruch výtahů.

Výroba, montáž a servis výtahů

Moderní výtahy všech typů vyrábí v České republice společnost LIFT SERVIS s.r.o. Ta provádí také náležitý servis výtahů. U firmy si lze objednat nejen klasické osobní výtahy do bytových domů, ale také nákladní výtahy, které nacházejí využití v komerčních objektech, firma dále vyrábí také speciální jídelní výtahy. Samozřejmostí je zajištění jejich montáže a provedení povinných zkoušek, které jsou zapotřebí pro uvedení v provoz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Zednické práce při rekonstrukcích domů a bytů

Zednické práce při rekonstrukcích domů a bytů

Rekonstrukce bytového jádra, případně pak třeba také koupelny, toalety či dalších místností v domácnosti, je velmi náročnou záležitostí. Při rekonstrukci bytu nebo rodinného domu bude zcela nepochybně potřeba provést také zednické práce.

Vzduchotechnika a klimatizace do domu

Vzduchotechnika a klimatizace do domu

Klimatizační jednotky jsou dnes součástí většiny moderních staveb, ať už se jedná o rodinné domy či kancelářské budovy. Kvalitní vzduchotechnika, využití klimatizace či rekuperační jednotky zvyšuje kvalitu bydlení.


Vybíráme podlahu do domu

Vybíráme podlahu do domu

Výběr podlahové krytiny do domu bychom neměli podceňovat. Špatná volba podlahy může značně a snížit komfort bydlení. Pokud například do kuchyně zvolíme podlahu, která bude špatně omyvatelná a snadno se znečistí, pak ji po několika měsících či málo letech budeme muset předělávat, čímž se nám bydlení …

Bezpečné vchodové dveře do domu

Bezpečné vchodové dveře do domu

Aby majitelé rodinných domů zabránili přístupu cizích osob dovnitř objektu, potřebují mít ve vchodu bytelné a bezpečné vchodové dveře. Ty by měly nejen chránit interiér domu, ale také by měly dostatečně zapadnout do celkové koncepce domu, respektive jeho vzhledu.
Odkazy