verze pro tisk

Z jakých materiálů se vyrábějí zdravotní matrace

30. listopad 2011

Spánek je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Pokud se dobře nevyspíme, cítíme pak během dne únavu a ospalost. Člověk by měl spát alespoň pět hodin denně, záleží samozřejmě na individuálních potřebách.

foto: naturmatrace.czfoto: naturmatrace.cz

Zdravý spánek

Zdravý spánek však není jen o tom, kolik hodin v posteli strávíme, ale také o tom, na čem spíme. Proto bychom si měli domů pořídit pohodlnou postel, která bude mít dostatečné rozměry. Důležitou součástí je také kvalitní matrace. Jedině díky ní bude spánek opravdu plnohodnotný.

Zdravotní matrace

V současné době se dají pořídit takzvané zdravotní matrace. Jedná se o výrobky, které splňují přísná kritéria. Zdravotní matrace musejí dobře kopírovat a podpírat tělo. Člověk by se na nich neměl cítit nepohodlně. Pozná se to podle toho, jak se ráno cítíme. Bolí-li nás krk, páteř či hlava, může být problém právě v matraci.

Materiály, z nichž se vyrábějí zdravotní matrace

Zdravotní matrace, které jsou vyráběny pro dospělé i jako dětské matrace, se dnes vyrábějí z mnoha druhů materiálů. Lze si tak pořídit například matrace ze studené pěny, matrace z líné pěny, dalšími materiály jsou pak například PUR pěna či ekolatexová pěna. Všechny uvedené materiály jsou pro lidský organismus velmi příjemné. Je však potřeba je pořídit od kvalitních výrobců a renomovaných prodejců.

Zdravotní matrace zmíněných druhů lze zakoupit třeba v internetovém obchodě naturmatrace.cz. Jsou zde k dostání matrace na míru, dětské matrace, potahy na matrace či třeba matracové klíny, a to vše v nejvyšší kvalitě.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Tvrdé matrace s vysoce komfortní línou pěnou

Tvrdé matrace s vysoce komfortní línou pěnou

Při výběru matrace do postele hraje velmi důležitou roli kvalita materiálu. V současné době se vyrábějí matrace z poměrně velkého množství materiálů, z nichž však jen některé lze doporučit. Ze zdravotního hlediska jsou za možná nejlepší považovány matrace z líné pěny.

TZ: Laminát, dřevo nebo vinyl? Podle jakých kritérií vybrat dokonalou podlahu?

TZ: Laminát, dřevo nebo vinyl? Podle jakých kritérií vybrat dokonalou podlahu?

Nabídka podlahových krytin je čím dál pestřejší. Lidé si mohou vybírat z klasických dřevěných podlah, laminátu, vinylu, korku, koberce či linolea. Podle čeho však vhodnou krytinu volit? Rozhodující je především kvalitní materiál, místnost, ve které bude použit, cena a samozřejmě vzhled. Jaké jsou me…


Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Pokud vás trápí špatný spánek, bude s velkou pravděpodobností tkvět problém v matraci, kterou používáte v posteli. Přinášíme několik tipů, jak se řídit při výběru matrace do postele, abyste každou noc měli plnohodnotné a zdravé spaní.

Proč se vyplatí investovat do matrace na míru

Proč se vyplatí investovat do matrace na míru

Přemýšlíte o tom, proč vás neustále bolí záda, krk nebo hlava? Odpověď může být zcela prostá - používáte špatnou postel, respektive nevhodnou matraci. Právě nekvalitní matrace, která nedokáže tělu být při spánku dobrou oporou, je příčinou mnoha zdravotních komplikací. Lidé, kteří si naopak pořídí kv…
Odkazy