verze pro tisk

Co je potřeba pro sledování televizních pořadů v HD kvalitě

9. říjen 2012

Moderní televizory, které dnes nahrazují starší typy televizí, již běžně umějí přijímat obraz ve vysokém rozlišení. V tomto případě mluvíme o takzvaném HDTV, anglicky High Definiton Television. Díky tomuto systému lze sledovat televizní pořady ve vysokém rozlišení obrazu i na velkých obrazovkách, aniž by se obraz trhal, nebo byl rozmazaný.

Co je potřeba pro sledování televizních pořadů v HD kvalitěCo je potřeba pro sledování televizních pořadů v HD kvalitě

Satelitní komplety pro příjem HD signálu

Máme-li doma televizor, který je schopen přijímat HDTV formát televizního signálu a zároveň chceme používat k příjmu signálu satelit, musíme si zákonitě pořídit satelitní techniku, která je schopna tento formát signálu přenášet.

Při nákupu si nejvíce práce usnadníme tehdy, pořídíme-li si rovnou celé HD satelitní komplety, které v balení obsahují všechny nezbytné komponenty pro příjem HDTV formátu z družice. Součástí těchto satelitních kompletů jsou vždy kromě satelitního přijímače také parabola, příslušná dekódovací karta a konvertor.

V případě, že si pořídíme HD satelitní komplety a zároveň máme doma televizor, který umožňuje přijímat televizní signál v HD kvalitě, máme jistotu, že sledování televizních pořadů bude opravdu v nejvyšší možné kvalitě.

Pro přenosy signálů v digitální kvalitě je potřeba používat HDMI kabel. Ten se používá pro propojení LED, LCD a plazmových televizí se satelitní technikou, dále tak také například s video rekordéry, DVD přehrávači nebo hi.fi soustavou.

Tv antény pro digitální příjem

Pro příjem digitální pozemního vysílání se hojně používají také DVB-T antény. TV antény pro digitální příjem se dají pořídit ve venkovní i vnitřní verzi. Je přitom zapotřebí, aby v místě, kde bydlíme, byl dostatečný signál pro příjem vysílání přes anténu. Při nákupu antén bychom si měli krom jiného zjistit, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Antény by měly být odolné vůči povětrnostním vlivům a korozi. V případě, že by tomu tak nebylo, výrazně by se snížila jejich životnost.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Satelitní přijímače umožňují sledování stovek TV stanic

Satelitní přijímače umožňují sledování stovek TV stanic

Součástí každého obývacího pokoje v domě či bytě je dnes samozřejmě i televizor. Moderní technologie dnes umožňují sledovat stovky televizních pořadů prakticky z celého světa, a to velmi jednouše. Stačí být u některého z kabelových operátorů, případně si domů pořídit satelitní přijímače.

Sledování TV programů přes satelitní přijímače

Sledování TV programů přes satelitní přijímače

Pro sledování televizních a rozhlasových programů je možné si vybrat z několika možností. Pokud nechcete či nemůžete využívat služby kabelových operátorů, naskýtá se možnost si pořídit satelitní přijímače a satelitní komplety.


TZ: Plynové láhve jsou bezpečné, záleží na kvalitě plynu a dodavateli

TZ: Plynové láhve jsou bezpečné, záleží na kvalitě plynu a dodavateli

LPG (propan, butan a jejich směsi) patří mezi ekologicky šetrné energie a využívá se v mnoha aplikacích v domácnostech, v průmyslu, ale i v dopravě a zemědělství. Spotřebitelé s ním nejčastěji přijdou do styku jako s užitečným pomocníkem doma nebo při volnočasových aktivitách. Každý asi zná propan-b…

Kanceláře k pronájmu: Pro úspěšné podnikání je potřeba mít k dispozici kvalitní prostory

Kanceláře k pronájmu: Pro úspěšné podnikání je potřeba mít k dispozici kvalitní prostory

Pakliže chcete, aby vaše firma byla úspěšná, je potřeba se nejen zaměřit na kvalitu práce, ale je nutné mít k dispozici také odpovídající zázemí. Mnozí podnikatelé nechtějí investovat do kancelářských prostor s tím, že si vystačí s prací z domova. To je sice možné a praktické, ovšem jen tehdy, pakli…
Odkazy

chladničky s mrazákem

Kombinované chladničky s mrazákem dole od Whirpool.