verze pro tisk

Rekonstrukce bytu krok za krokem

23. květen 2013

Blíží se chvíle, kdy už konečně přistoupíte k rekonstrukci vašeho bytu? Pak vás možná bude zajímat, jak celá akce probíhá, pokud si na tuto činnost pozvete odbornou firmu.

foto: vstavby.czfoto: vstavby.cz

Rekonstrukce bytů, zejména těch panelových, probíhá vždy zhruba stejně. Cílem je byt zmodernizovat tak, aby dopovídal nárokům a požadavkům, zkrátka abyste se doma cítili skutečně jako v 21. století.

Mnohé panelové byty ještě dnes vypadají tak, jak byly realizovány někdy v osmdesátých letech minulého století. Umakartové jádro není výjimkou.

Při rekonstrukci bytu je vždy nejlepší pozvat si kvalitní firmu. Ta dokáže bytové jádro i další záležitosti v bytě zrekonstruovat během několika málo dní, takže vám modernizace vaší domácnosti nezabere tolik času.

Prohlídka bytu a návrh rekonstrukce

A nyní k postupu práce. V první řadě firma navštíví váš byt, kde si prohlédne nutnost změn a rozsah rekonstrukčních prací. To je důležité nejen pro výpočet celkové ceny, ale také kvůli tomu, abyste měli jasný přehled o tom, jak dlouho rekonstrukce bytu potrvá.

Termín a vypočtení ceny

Na základě vašich požadavků bude vytvořen návrh na přestavbu bytu nebo jeho jednotlivých částí. Poté vám bude vypočtena cena, a to včetně všech prací a materiálů. Zároveň by vám firma měla sdělit přesný termín, kdy dojde k vykonání potřebných prací a v jakém termínu budou tyto práce skončeny.

Firma, která rekonstrukci provádí, zajišťuje i materiály

Teprve poté, co dojde k ujednání a dohodě o rozsahu práce, ceně a vytvoření návrhu, přistoupí firma k samotné rekonstrukci. Vy sami byste neměli mít prakticky žádnou práci, materiál musí vždy zajistit společnost, která má rekonstrukci na starost.

Kontrola prací a připomínky

V průběhu rekonstrukce je vhodné průběžně kontrolovat kvalitu a rychlost práce, nebojte se mít připomínky ve chvíli, kdy se vám něco nezdá. Přeci jen jde o vaši domácnost a hlavně vaše peníze.

Po skončení rekonstrukce by firma měla zajistit i příslušné začišťovací a úklidové práce tak, aby výsledné dílo lépe vyniklo a vy jste se nemuseli zabývat náročným úklidem po rekonstrukci. V momentě, kdy jste se vším spokojení, dojde k předání díla.

Společnost Vstavby.cz se specializuje na rekonstrukce bytů v Praze. Její činnost je založena na kvalitním provedení rekonstrukcí bytů. Firma bere jako samozřejmost všechny výše uvedené postupy. Každou činnost konzultuje s klienty tak, aby byli s výsledkem činnosti maximálně spokojení.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak probíhá stavba střechy na klíč krok za krokem?

Jak probíhá stavba střechy na klíč krok za krokem?

Zjistili jste, že je nezbytně nutná oprava střechy vašeho domu a nemáte představu o tom, jak případná stavba nové vůbec probíhá? Nejjednodušší je nechat si ji zrealizovat na klíč.

Zednické práce při rekonstrukcích domů a bytů

Zednické práce při rekonstrukcích domů a bytů

Rekonstrukce bytového jádra, případně pak třeba také koupelny, toalety či dalších místností v domácnosti, je velmi náročnou záležitostí. Při rekonstrukci bytu nebo rodinného domu bude zcela nepochybně potřeba provést také zednické práce.


Klimatizace do bytu

Klimatizace do bytu

Přestože je léto prakticky za námi, ještě nyní máme v paměti nesnesitelná vedra, která panovala v druhé polovině srpna. Ti z nás, kteří mají vlastní rodinný dům, si tak určitě v jednotlivých místnostech užívali řádného tepla. Pokud navíc jsou některé místnosti na slunečné straně, pak přes den mohly …

Interiéry bytů: Nezapomeňte na dekorace

Interiéry bytů: Nezapomeňte na dekorace

Máte pocit, že interiéru vašeho bytu stále chybí něco k dokonalosti a marně pátráte, čím by to asi tak mohlo být způsobeno. Pak vězte, že moderní interiér bytu není jen o samotném nábytku a jeho rozložení, ale také o nejrůznějších dekoracích a doplňcích. Právě ty dotvářejí celkovou atmosféru domova.
Odkazy