verze pro tisk

Grily na zahradě vám umožní připravit v létě ty nejlepší pochoutky

25. únor 2014

Milovníci kvalitního jídla si jistě vždy rádi smlsnou ve chvíli, kdy jim na talíři někdo podá grilované maso. Grilování je v poslední době mimořádně oblíbenou kuchařskou činností, pouští se do ní stále více lidí. Chcete si i vy přímo doma dělat skvělé pochoutky, ale nemáte k tomu dostatečné vybavení. Není to nic těžkého, stačí si pořídit nějaký alespoň trochu kvalitní zahradní gril. Rázem si v létě budete moci udělat grilované masíčko či třeba zeleninu kdykoliv se vám zlíbí.

Zdroj: zahradnikrbyveris.czZdroj: zahradnikrbyveris.cz

Poměrně dost lidí má doma zahradní krb. K němu usedají k posezení s rodinou či přáteli, nebo u něj jen odpočívají. Krb ale není to pravé ořechové ve chvíli, kdy chcete grilovat. Pro tyto účely jsou přeci jen lepší speciální zahradní grily.

Zahradní gril nemusí zabrat moc místa

Pro zahradní gril nepotřebujete ani tolik místa, jak si možná myslíte. Stačí pár metrů čtverečních, ideálně někde v závětří. Pořídit se samozřejmě dají robustní grily, které jsou zděné, ovšem i varianty, které se dají poměrně snadno smontovat a po sestavení přitom nezabírají nijak zvlášť velký prostor. Přesto i menší grily na zahradě výborně poslouží k přípravě nejrůznějších druhů masa, od drůbeže, přes ryby až třeba po grilování malého selete.

Možnost sezonního i celoročního grilování

Zahradní grily jsou většinou sezonní záležitostí, využívají se především v létě. Právě v tu dobu jsou totiž ideální podmínky k tomu, abyste u grilování nezmrzli a mohli si u grilu klidně i posedět. Kvalitní grily na zahradě jsou však použitelné prakticky po celý rok. Kdo je tak opravdu náruživcem, může si udělat pochutiny v tomto zařízení klidně i v lednu.

Ve chvíli, kdy už si na zahradu gril pořídíte, určitě se zajímejte před prvním použitím o to, jak při přípravě jednotlivých druhů pokrmů postupovat. Při grilování se musejí dodržovat určité zásady, aby jídlo bylo chutné a hlavně zdravé.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Soutěž o grily Weber

Soutěž o grily Weber

Grilování je v posledních letech nesmírně populární. Na grilech se totiž dají připravit neskutečně lahodná jídla, která mohou být i docela zdravá. Nyní si každý může zasoutěžit o nový gril Weber a další hodnotné ceny.

Užívejte si grilování se zahradními grily Smoky Fun

Užívejte si grilování se zahradními grily Smoky Fun

Máte také rádi grilování? Jakmile se udělá hezké počasí, scházíte se u přátel a užíváte si dobrého jídla a zábavy? Přemýšlíte nad tím, jak by bylo příjemné mít zahradní gril doma? Tak se pojďte podívat, jaké jsou možnosti, a jak si gril vybrat.


Zima končí: Jak připravit zahradu na jaro?

Zima končí: Jak připravit zahradu na jaro?

Aby se vaše zahrada na jaře krásně zazelenala a rozkvetla, je potřeba věnovat jí mnoho práce. Únor a březen jsou ideální měsíce k tomu, abychom svou zahradu po zimě zregenerovali. Jaké práce jsou potřeba, a na co bychom neměli zapomenout?

Grilování na zahradě je stále populárnější činností

Grilování na zahradě je stále populárnější činností

Televizní kanály nám v současné době servírují hned několik pořadů o vaření. Některé z nich jsou nevalné kvality, nicméně najdou se i pořady, v nichž se milovníci dobrého jídla a vaření přiučí mnoha zajímavým receptům. Za všechny zmiňme například pořad Šéf na grilu, kdy známý šéfkuchař připravuje sp…
Odkazy